You are here

Tom Ongena

Born in Keulen on 20 September 1975
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Tom Ongena

More information about Tom Ongena?

Tasks

Political groups
  • Open Vld (situatie op 4 October 2019)
Member of Parliament Constituency Antwerpen (situatie op 4 October 2019)
  • Committee on Home Affairs, Equal Opportunities and Civic Integration (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Economy, Employment, Social Economy, Science and Innovation (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie voor de bestrijding van gewelddadige radicalisering (Permanent Member situatie op 18 December 2019)
  • Committee on Agriculture, Fisheries and Rural Policy (Second Deputy-Chairperson situatie op 9 October 2019)

Contact

Office (Mailing address)

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL