You are here

Arnout Coel

Born in Leuven on 10 August 1985
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Arnout Coel

More information about Arnout Coel?

Tasks

Political groups
  • N-VA (situatie op 4 October 2019)
Member of Parliament Constituency Vlaams-Brabant (situatie op 4 October 2019)
  • Committee on Brussels and the Flemish Periphery and Animal Welfare (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Mobility and Public Works (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie ad hoc voor de Evaluatie en Verdere Uitvoering van het Vlaamse Coronabeleid (Alternate Member situatie op 3 June 2020)
  • Committee on General Policy, Finance, Budget and Justice (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Agriculture, Fisheries and Rural Policy (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Education (Permanent Member situatie op 9 October 2019)

Contact

Office (Mailing address)

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL

Private

Dunberg 66
3210 LUBBEEK
GSM: +32 475 66 03 34