You are here

Joris Nachtergaele

Born in Oudenaarde on 21 August 1977
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Joris Nachtergaele

More information about Joris Nachtergaele?

Tasks

Political groups
  • N-VA (situatie op 4 October 2019)
Member of Parliament Constituency Oost-Vlaanderen (situatie op 4 October 2019)
  • Committee on Environment, Nature, Spatial Planning and Energy (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Foreign Policy, European Affairs, International Co-operation and Tourism (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Benelux Interparlementaire Assemblee (Permanent Member situatie op 6 December 2019)
  • Committee on Agriculture, Fisheries and Rural Policy (First Deputy-Chairperson situatie op 9 October 2019)

Contact

Office (Mailing address)

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL

Private

Ladeuze 1/A
9680 MAARKEDAL
GSM: +32 477 93 14 56