You are here

Jo Brouns

Born in Bree on 12 January 1975
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Jo Brouns

More information about Jo Brouns?

Tasks

Political groups
  • CD&V (situatie op 18 June 2019)
Member of Parliament Constituency Limburg (situatie op 18 June 2019)
  • Committee on General Policy, Finance, Budget and Justice (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Home Affairs, Equal Opportunities and Civic Integration (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie voor de bestrijding van gewelddadige radicalisering (Alternate Member situatie op 18 December 2019)
  • Committee on Education (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Interparlementaire Commissie voor de Nederlandse Taalunie (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie ad hoc voor de Evaluatie en Verdere Uitvoering van het Vlaamse Coronabeleid (Permanent Member situatie op 21 October 2020)

Contact

Private (Mailing address)

Weertersteenweg 168
3640 KINROOI

Office

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL
GSM: +32 498 86 95 78