You are here

Maurits Vande Reyde

Born in Leuven on 10 July 1985
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Maurits Vande Reyde

More information about Maurits Vande Reyde?

Tasks

Political groups
  • Open Vld (situatie op 26 May 2019)
Member of Parliament Constituency Vlaams-Brabant (situatie op 26 May 2019)
  • Committee on General Policy, Finance, Budget and Justice (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Brussels and the Flemish Periphery and Animal Welfare (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie voor Reglement en Samenwerking (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie ad hoc voor de Evaluatie en Verdere Uitvoering van het Vlaamse Coronabeleid (Alternate Member situatie op 3 June 2020)
  • Committee on Economy, Employment, Social Economy, Science and Innovation (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Welfare, Public Health, Family Policy and Poverty Reduction (Permanent Member situatie op 9 October 2019)

Contact