You are here

Sarah Smeyers

Born in Aalst on 8 October 1980
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Sarah Smeyers

More information about Sarah Smeyers?

Tasks

Political groups
  • N-VA (situatie op 26 May 2019)
Member of Parliament Constituency Oost-Vlaanderen (situatie op 26 May 2019)
  • Committee on Welfare, Public Health, Family Policy and Poverty Reduction (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Housing and Architectural Heritage (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie ad hoc voor de Evaluatie en Verdere Uitvoering van het Vlaamse Coronabeleid (Permanent Member situatie op 3 June 2020)
  • Committee on General Policy, Finance, Budget and Justice (Second Deputy-Chairperson situatie op 9 October 2019)

Contact

Office (Mailing address)

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL

Private

Vlaanderenstraat 12
9300 AALST