You are here

Kristof Slagmulder

Born in Aalst on 21 September 1979
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Kristof Slagmulder

More information about Kristof Slagmulder?

Tasks

Political groups
  • Vlaams Belang (situatie op 26 May 2019)
Member of Parliament Constituency Oost-Vlaanderen (situatie op 26 May 2019)
  • Committee on Home Affairs, Equal Opportunities and Civic Integration (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Economy, Employment, Social Economy, Science and Innovation (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Benelux Interparlementaire Assemblee (Alternate Member situatie op 6 December 2019)
  • Committee on Foreign Policy, European Affairs, International Co-operation and Tourism (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Education (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie voor de bestrijding van gewelddadige radicalisering (Permanent Member situatie op 18 December 2019)

Contact

Office (Mailing address)

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL
GSM: +32 476 22 64 97