You are here

Annick Lambrecht

Born in Sint-Amandsberg (Gent) on 9 December 1969
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Annick Lambrecht

More information about Annick Lambrecht?

Tasks

Political groups
  • sp·a (situatie op 26 May 2019)
Member of Parliament Constituency West-Vlaanderen (situatie op 26 May 2019)
  • Committee on Mobility and Public Works (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie voor de bestrijding van gewelddadige radicalisering (Alternate Member situatie op 18 December 2019)
  • Committee on Foreign Policy, European Affairs, International Co-operation and Tourism (Permanent Member situatie op 9 October 2019)

Contact