You are here

Hannelore Goeman

Born in Leuven on 23 November 1984
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Hannelore Goeman

More information about Hannelore Goeman?

Tasks

Political groups
  • sp·a (since 26 May 2019)
Member of Parliament Constituency Brussel-Hoofdstad (since 26 May 2019)
  • Uitgebreid Bureau (Party Chair, Member since 16 December 2019)
  • Committee on Home Affairs, Equal Opportunities and Civic Integration (Alternate Member since 9 October 2019)
  • Committee on Education (Permanent Member since 9 October 2019)
  • Commissie voor de bestrijding van gewelddadige radicalisering (Permanent Member since 18 December 2019)

Contact

Office (Mailing address)

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL
Telephone: +32 2 552 49 03