You are here

Sihame El Kaouakibi

Born in Boom on 9 July 1986
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Sihame El Kaouakibi

More information about Sihame El Kaouakibi?

Tasks

Political groups
  • Open Vld (situatie op 26 May 2019)
Member of Parliament Constituency Antwerpen (situatie op 26 May 2019)
  • Committee on Economy, Employment, Social Economy, Science and Innovation (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Welfare, Public Health, Family Policy and Poverty Reduction (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie voor de bestrijding van gewelddadige radicalisering (Alternate Member situatie op 18 December 2019)
  • Commissie ad hoc voor de Evaluatie en Verdere Uitvoering van het Vlaamse Coronabeleid (Alternate Member situatie op 3 June 2020)
  • Committee on Education (Permanent Member situatie op 9 October 2019)

Contact