You are here

Maaike De Vreese

Born in Brugge on 26 July 1984
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Maaike De Vreese

More information about Maaike De Vreese?

Tasks

Political groups
  • N-VA (situatie op 26 May 2019)
Member of Parliament Constituency West-Vlaanderen (situatie op 26 May 2019)
  • Committee on Foreign Policy, European Affairs, International Co-operation and Tourism (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Agriculture, Fisheries and Rural Policy (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on General Policy, Finance, Budget and Justice (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Home Affairs, Equal Opportunities and Civic Integration (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Economy, Employment, Social Economy, Science and Innovation (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie voor de bestrijding van gewelddadige radicalisering (Permanent Member situatie op 18 December 2019)

Contact