You are here

Roosmarijn Beckers

Born in Sint-Truiden on 23 October 1986
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Roosmarijn Beckers

More information about Roosmarijn Beckers?

Tasks

Political groups
  • Vlaams Belang (situatie op 26 May 2019)
Member of Parliament Constituency Limburg (situatie op 26 May 2019)
  • Committee on Agriculture, Fisheries and Rural Policy (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Mobility and Public Works (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie voor de bestrijding van gewelddadige radicalisering (Alternate Member situatie op 18 December 2019)
  • Committee on Education (Permanent Member situatie op 9 October 2019)

Contact

Private (Mailing address)

Naamsevest 8
3800 SINT-TRUIDEN

Office

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL