You are here

Hannes Anaf

Born in Turnhout on 4 March 1985
Vlaams Volksvertegenwoordiger: Hannes Anaf

More information about Hannes Anaf?

Tasks

Political groups
  • sp·a (situatie op 26 May 2019)
Member of Parliament Constituency Antwerpen (situatie op 26 May 2019)
  • Committee on Environment, Nature, Spatial Planning and Energy (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Ethics Committee (Alternate Member situatie op 9 October 2019)
  • Committee on Culture, Youth, Sports en Media (Permanent Member situatie op 9 October 2019)
  • Commissie ad hoc voor de Evaluatie en Verdere Uitvoering van het Vlaamse Coronabeleid (Second Deputy-Chairperson situatie op 3 June 2020)

Contact

Office (Mailing address)

Leuvenseweg 86
1000 BRUSSEL
GSM: +32 499 43 36 54